IX Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych „Z kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym”

Dnia 20.10.2023 r. odbył się IX Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych „Z kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym”, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie przy wsparciu Powiatu Poznańskiego, Wielkopolskiego Parku Narodowego.

W imprezie udział wzięli podopieczni  :

- Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im Z. Tylewicza w Poznaniu,

- Domu Pomocy Maltańskiej z Puszczykowa,

- Warsztaty Terapii Zajęciowej Amikus Poznań,

- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wlkp.,

- Domu Pomocy Społecznej w Śremie,

- Zespół Szkół Głogów,

- Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im J. Korczaka w Mosinie.

Start rajdu znajdował się na Stacji Turystycznej Osowa Góra. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 13,5 km. Pomimo nie do końca sprzyjającej aurze wszyscy zawodnicy przekroczyli linię mety, która znajdowała się na Polu biwakowym na Wypalankch.\Imprezę otworzyła dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im J. Korczaka w Mosinie Pani Bożena Mazur oraz Pani Agnieszka Delebis z ramienia Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Po dotarciu do mety każdy zawodnik otrzymał unikatowy medal. Pamiątkowe dyplomy i drobne upominki wręczali przedstawiciel Policji z Komisariatu w Stęszewie Starszy Sierżant Zuzanna Dudek oraz Wielkopolskiego Parku Narodowego Starszy Strażnik Paweł Zaremba. Na zmęczonych sportowców czekało ognisko i pyszna grochówka.

Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Szczególne podziękowania kierujemy do firmy Bemo Motors – za sfinansowanie wyżywienia i użyczenie busa, do Wielkopolskiego Parku Narodowego za wsparcie i pomoc w organizacji imprezy, a Pracowni Piotr Zdanowski za ufundowanie nowego banneru z nazwą imprezy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom za miłą atmosferę i wspólnie spędzony czas.

Anna Skorczyk