Dom Pomocy Maltańskiej

Dom Pomocy Maltańskiej działa w Puszczykowie, przy ul. Dworcowej 16. i jest placówką dziennego pobytu dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi. Funkcjonuje od 2000 roku. i od samego początku swego istnienia współpracuje z naszym Ośrodkiem. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że wśród jego uczestników jest wielu naszych absolwentów. Są to zarówno osoby, które stosunkowo niedawno zakończyły naukę, jak i takie, które mury Ośrodka opuściły ponad 20 lat temu.

Na czym polega nasza współpraca? Może najlepiej będzie, jeśli odpowiedź sformułujemy w kilku punktach:

  • od ponad dziesięciu lat nasi uczniowie wyjeżdżają na obozy sportowo – rehabilitacyjne organizowane przez DPM w Puszczykowie

  • bierzemy udział w imprezach integracyjnych organizowanych przez Dom : Zawody Malta Strong, Wieczór z Aniołami, Zlot Talentów

  • oczywiście nie pozostajemy dłużni – zapraszamy kolegów z Puszczykowa do udziału w naszych przedsięwzięciach : Piknik na Końskiej Polanie, Turniej Tenisa Stołowego, Rajd z Rowerami i Kijkami.

Zakres naszego współdziałania z pewnością upoważnia nas do nazwania DPM w Puszczykowie placówką zaprzyjaźnioną. Liczymy na dalsze owocne lata współpracy.

Zainteresowanych – zapraszamy do odwiedzenia strony : www.maltadom.fc.pl