Europa i ja i poznajemy ciekawe miejsca we Włoszech i liczymy po włosku

W grudniu br. w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego “Europa i ja” odbyły się dwa spotkania dla uczniów klas 1-3 SP.

We wtorek 5 grudnia uczniowie poznali ciekawe miejsca we Włoszech. Obejrzeli prezentację, dzięki której mogli podziwiać zdjęcia najważniejszych miast, tj.: Rzym, Watykan, Florencja, Mediolan, Wenecja i Neapol. Zobaczyli również wyspy: Sycylię i Sardynię oraz jeziora: Garda i Como. Dzieci musiały zapamiętać niektóre zdjęcia, ponieważ miały do wykonania zadanie w grupach, które polegało na dopasowaniu obrazka do nazwy miasta. Wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę, a na koniec prowadząca pokazała magnesy, pamiątki przywiezione z odwiedzonych miast włoskich.

W czwartek 7 grudnia odbyło się kolejne spotkanie, na którym dzieci uczyły się liczyć od 1 do 10 w języku włoskim. Były zadania praktyczne, a także ruchowe. Na koniec wspólnie dopasowaliśmy liczby w języku włoskim do ilości elementów na obrazku, a następnie każdy uczeń wykonał podobne zadanie samodzielnie, mając do pomocy spis wszystkich nazw.

Katarzyna Filipiak