Z okazji Światowego Dnia Turystyki odbyła się lekcja otwarta dla klas 1a,2a i 3a SP.

Podczas zajęć, które otwierały międzynarodowy projekt eTwinning „ Młody turysta walizka podróżna” uczniowie odnajdywali na mapie kraje uczestniczące w projekcie, znajdowali stolice danego kraju, zobaczyli jak wyglądają flagi poszczególnych państw. Dowiedzieli się kto to jest turysta i co to jest turystyka.  Wspólnie z panią A. Sobecką, która grała na gitarze śpiewali piosenkę „Lubię podróże”. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie przebrani za turystów udali się na plac zabaw  gdzie  przez lornetkę i lupę oglądali otaczający świat, robili zdjęcia. W projekcie uczestniczą nauczyciele i uczniowie z dziesięciu krajów: Włoch, Hiszpanii, Portugali, Litwy, Grecji, Albanii, Gruzji , Chorwacji , Turcji i Polski. Wspólnie z panią A. Sobecką, która grała na gitarze śpiewali piosenkę „Lubię podróże”. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie przebrani za turystę udali się na plac zabaw oglądali przez lornetkę i lupę otaczający świat, robili zdjęcia.  Dzięki nowoczesnej technologii młodzi turyści zawędrowali także nad Bałtyk, w Tatry, do Poznania , Krakowa czy Warszawy.

Renata Pawłowicz