21 lutego na scenie Mosińskiego Ośrodka Kultury odbyło się przedstawienie pod tytułem "Olimpiady czas". Przeniosło ono widzów do krainy starożytnej Grecji, na górę Olimp i przybliżyło zgromadzonym wydarzenia, które dały początek Igrzyskom Olimpijskim. 

W rolę aktorów wcielili się uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie, Szkoły Podstawowej im. bł. Edmunda Bojanowskiego nr 1 w Luboniu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie. Przedstawienie to zostało zrealizowane przy współpracy tychże placówek w ramach projektu międzyszkolnego "Pociąg Tolerancji". Szkoły wsparli także znakomici olimpijczycy i sportowcy, którzy wystąpili wspólnie z dziećmi na scenie. A byli to:

- Szymon Ziółkowski - mistrz olimpijski z Sydney w rzucie młotem wraz z żona Martą;

- Michał Jeliński - mistrz olimpijski z Pekinu w wioślarstwie (czwórka podwójna);

- Kajetan i Krystyna Jasiczak - wicemistrzowie Europy i Świata w psich zaprzęgach.

Po przedstawieniu zaproszeni sportowcy podzielili się ze zgromadzonymi swoją wiedzą olimpijską.

Tego dnia na widowni zasiadło wielu znakomitych gości i przyjaciół projektu "Pociąg Tolerancji". Pojawili się uczniowie i dyrektorzy szkół z Mosiny, Lubonia, Krosna, przedstawiciel Wielkopolskiego Parku Narodowego, Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku, Muzeum - Pracowni Literackiej im. Arkadego Fiedlera, zastępca burmistrza miasta Luboń.

W ramach podziękowań za występ sportowcy otrzymali z rąk pani dyrektor Bożeny Mazur piękne lampiony z gliny, wykonane przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Mosinie.

Celem wydarzenia było kultywowanie wartości i idei sportu olimpijskiego oraz przybliżenie uczniom kulturowego dziedzictwa igrzysk olimpijskich.

Organizatorzy