Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie po raz drugi  uczestniczył w projekcie międzynarodowym współpracując z AIESEC  największą na świecie, niezależną organizacją prowadzoną przez młodych ludzi, działającą w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym.

Przez dwa miesiące gościliśmy w naszej szkole wolontariuszkę Angelę z Malezji oraz Bobbiego, który mieszkał i studiował obecnie w Australii. Celem projektu było wykreowanie postaw tolerancji i otwartości wobec innych kultur poprzez umożliwienie interakcji z reprezentantami różnych państw oraz rozwinięcie w dzieciach i młodych osobach empatii oraz  krytycznego myślenia. Dzieci i młodzież w Polsce często nie mają możliwości, aby poznawać inne kultury, co w późniejszych latach może skutkować  brakiem otwartości, tolerancji i ciekawości w poznawaniu świata. Projekt  zapewnił uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego taką możliwość. Projekt ten  był również niesamowitą szansą dla rodzin uczniów, które miały okazję gościć wolontariuszy w swoich domach, dzielić się z nimi swoją kulturą i jednocześnie poznawać inne kultury dotąd im nieznane oraz motywować dzieci do porozumiewania się językiem obcym. Uznając zaangażowanie i pomoc w organizacje projektu w Naszym Ośrodku społeczności szkolnej tj. rodziców, uczniów, nauczycieli oraz Pani Dyrektor B. Mazur, która wspiera tę inicjatywę wolontariusze AIESEC wyrażają w ten sposób swoją wdzięczność przesyłając podziękowanie.

Przygotowała

Dorota Staszak