Dnia 18.10.2019 roku odbył się VI Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych „Rowerami i z kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym”, organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie przy wsparciu Powiatu Poznańskiego, Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie.

W imprezie udział wzięli zawodnicy z :

- Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kościana,

- Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im Z. Tylewicza w Poznaniu,

- Domu Pomocy Maltańskiej z Puszczykowa,

- Zespołu Szkół w Krośnie,

- Zespołu Szkół Bielawy,

- Domu Pomocy Społecznej w Kórniku,

- Zespół Szkół Głogów,

- Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im J. Korczaka w Mosinie.

Start i meta znajdowały się na Stacji Turystycznej Osowa Góra. Grupa nordic walking -  licząca 42 zawodników - pokonała dystans 10 km. Grupa rowerowa, w której po raz pierwszy uczestniczył duet na tandemie, liczyła 34 zawodników - pokonując 18 km. Obie trasy przebiegały obok urokliwej Wyspy Zamkowej oraz po malowniczych szlakach Wielkopolskiego Parku Narodowego, które przez piękną pogodę i jesienne barwy zdawały się być jeszcze piękniejsze.

Imprezę otworzyła dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im J. Korczaka w Mosinie Pani Bożena Mazur oraz Pani Anna Balcerek – Kałek - Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Gminy Mosina. Gościem specjalnym był Mistrz Olimpijski - Pan Szymon Ziółkowski, który przeprowadził profesjonalną rozgrzewkę.

Po przekroczeniu mety każdy zawodnik otrzymał unikatowy medal. Pamiątkowe dyplomy i drobne upominki wręczali przedstawiciele Wielkopolskiego Parku Narodowego: Zastępca Dyrektora Pan Rafał Kurczewski, Pani Małgorzata Bręczewska, Kierownik OSiR Mosina - Pan Waldemar Demuth oraz Dyrektor SOSW - Pani Bożena Mazur.

Na zmęczonych sportowców czekało ognisko i pyszna grochówka. W ramach akcji prowadzonej przez Pana Szymona Ziółkowskiego” Lekkoatletyka dla każdego” chętni uczestnicy rajdu mogli zmierzyć się w konkurencjach pchnięcia kulą oraz rzutu oszczepem, za co otrzymali medale i zdjęcia z autografem.

Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, organizatorom za miłą atmosferę i wspólnie spędzony czas.

Anna Skorczyk