Spotkanie Noworoczne.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią dnia 20 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne w Mosińskim Ośrodku Kultury.

Spotkanie to poprowadzili Joanna Skoryna i Marcin Dudek.

Na początku przywitali zaproszonych gości, po czym rozpoczęło się przedstawienie w iście zimowej scenerii pt. ,,Królowa śniegu'' przygotowane przez Joannę Maniecką, Monikę Kuźniarek i Aleksandrę Białas. Przesłaniem inscenizacji było ukazanie siły miłości, która potrafi przezwyciężyć wszystkie przeszkody oraz wyrwać ukochaną osobę ze szponów zła. Miłość wyklucza egoizm, jest czysta, piękna, dobra i potężna. Nie wolno patrzeć na świat jakby utkwił nam w oku odłamek diabelskiego lustra. Warto dostrzegać to, co jest piękne w drugim człowieku.

Przedstawienie zwieńczyła piękna piosenka w wykonaniu zaangażowanych w przedstawienie aktorów pt. ,,Gdy przyjaciel w biedzie jest” mówiąca o tym, że prawdziwy przyjaciel nigdy nie opuści cię w potrzebie.

Oprawę muzyczną przygotowali Łukasz Mańkowski i Łukasz Jankowiak. Scenografię przedstawienia przygotowała Joanna Maniecka, Monika Kuźniarek oraz Aleksandra Białas. Do pięknej scenografii przyczyniła się również Sylwia Sołtysińska. W przygotowaniu rekwizytów i wystroju sceny uczestniczył Krzysztof Staszewski.

Po przedstawieniu odbyła się prezentacja świątecznych zdjęć naszych wychowanków oraz zostały złożone życzenia noworoczne.

Nasi uczniowie i zaproszeni goście podzielili się z widzami swoim talentem muzycznym.

Piosenki w przedstawieniu śpiewała nasza uczennica Kinga Maciejewska przy akompaniamencie  nauczycielki muzyki pani  Moniki Golonki.

Zaproszona Pola Landsberg grająca na ukulele zaprezentowała utwory: „Mam tę moc” oraz „Hallelujah”

Uczniowie naszej szkoły wykonali utwór „Nasza Zima zła” na dzwonkach diatonicznych.

Pani Agnieszka Kamińska zaśpiewała „Mam tę moc”  z filmu „Kraina Lodu” oraz „Jak daleko jest ten kraj” z musicalu „Królowa Śniegu”

W wydarzeniu uczestniczyli również zaproszeni goście ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przedstawiciele władz lokalnych oraz dyrektorzy okolicznych szkół.

Jak co roku została zorganizowana wystawa prac uczniów z naszego ośrodka.

Joanna Maniecka, Monika Kuźniarek.

Linki do filmów:

Królowa śniegu