Z życia internatu- tropem architektury

Nasze miasto - onegdaj królewskie – Mosina, nieustannie zachęca by poznawać jej tajemnice. Stare domy, fabryki, młyny, kuźnie, wieże ciśnień… Czas ich świetności już minął, ale pozostają świadkami dawnej myśli technicznej i dziejów miejscowości. Wiekowe mury z cegły, kamienia czy też drewniane konstrukcje,  tworzą unikatową atmosferę i przypominają nieco zaułki średniowiecznych miast. Brukowane uliczki, domostwa- w które tchnięto nowe życie - tworzą bajkowy klimat. Kokotek – perełka architektury z wieżyczką górującą nad czerwonym dachem, to jeden z najpiękniejszych budynków w Mosinie. Przed wojną była to willa doktora Arta, a po wojnie znajdowała się w nim porodówka! Wielu mieszkańców Mosiny przyszło tutaj na świat. Czy w codziennym pośpiechu dostrzegacie tak piękne miejsca, jakie są w naszym mieście?

wychowawcy Internatu